15. 05. 2021

Ako úspešní podnikatelia trávia svoje víkendy

Úspešní podnikatelia majú vášeň pre to, čo robia. Tvrdá práca je súčasť ich DNA. Avšak, každý úspešný človek taktiež vie, že život a práca sú maratón, a nie šprint. Aj oni si potrebujú oddýchnuť cez víkend a uistiť sa, že vládzu riešiť problémy počas týždňa.

 

Úspešní podnikatelia však netrávia celý víkend pohltení prácou. Všetci potrebujeme pauzu a podnikatelia nie sú imúnni voči vyhoreniu. Ich víkendy slúžia na obnovenie tela a mysle a pripravovania sa na optimálne fungovanie od pondelka.

 

Tu je niekoľko spôsobov, ako úspešní podnikatelia trávia svoj víkend, aby sa uvoľnili a oddýchli si cez víkend.

 

Strávia kvalitný čas so svojimi blízkymi

Nie je prekvapením, že pracovný týždeň je hektický a naplnený povinnosťami. Je dobrá šanca, že strávite viac času pred počítačom s kolegami, než s dôležitými ľuďmi v živote. Uistite sa, že udržujete kvalitné vzťahy v živote tým, že svojich blízkych dáte ako prioritu cez víkend.

 

Idú za vášňou

Máte hobby alebo aktivitu, ktorú ste chceli vyskúšať, avšak nemali ste na ňu čas? Venujte cez víkend čas svojej vášni, ktorá je mimo práce a vašich dennodenných povinností. Možno, že ste sa vždy chceli naučiť fotografovať alebo písať knihu. Prestaňte si hovoriť, že stým začnete neskôr a choďte do toho.

 

Nájdu si čas na mini dobrodružstvo

Víkendy vám dávajú šancu na vytiahnutie zásuvky, odloženia denných povinností a užitia si zábavy. Upustite zo svojej rutiny a choďte za dobrodružstvom. Vypadnite z domu a choďte na víkend do hôr, poprípade na rýchlu návštevu do zahraničia. Vezmite bicykel a dajte si do tela. Cieľom je vypadnúť a vytvoriť si spomienku, ktorá vám vyčarí úsmev na celý zvyšok týždňa.

 

Socializujú a networkujú

Úspešní podnikatelia si uvedomujú, že akýkoľvek event alebo stretnutie spoznať iných ľudí a naučiť sa niečo nové od niekoho, koho nestretli. Nájdite si čas na socializovanie s rodinou, kamarátmi alebo kolegami. Strávte s nimi kvalitný čas a  uvidíte, resp. pocítite, že sa váš kapitál vráti naspäť.

Galéria: