12. 07. 2019

Život je bumerang

Koncept bumerangu funguje na princípe „čo dáš, to sa ti vráti“ a zaiste ste už o ňom počuli. Úsilie, ktoré vkladáte vo vzťahoch alebo biznise sa však nevracia rovnako silné ale silnejšie. Bumerang v spiatočnej ceste naberá na rýchlosti a väčšinou sa vracia trikrát silnejší a rýchlejší.

 

Napriek tomu, jednoduchá matematika v zmysle „ kto viac pracuje, ten má lepšie výsledky“ aj tak vždy nefunguje. Za problémom sa ukrýva viac, než sa na prvý pohľad zdá. Málokedy si totiž uvedomíte, že zmena musí vychádzať od vás samých, zvnútra navonok, aby sa veci vyvíjali inak.

 

Bumerang na príklade vzťahu

Ak potrebujete od partnera viac lásky, vaše prvé myšlienky zrejme znejú ako „on/ona ma už tak nemiluje“ a snažíte sa partnera zmeniť. Problém je ale taký, že vy ste tým/tou, kto sa musí zmeniť. Ak chcete viac lásky, vypýtajte si ju od seba . „Ako môžete byť viac milujúcou osobou?“  Obdarujte sa oddychom, relaxom, zdravím, športom, zábavou. Sila bumerangu vždy začína u vás.

 

Bumerang v biznise

Dosiahnuť vytúžené výsledky je ekvivalentom toho, koľko úsilia vynaložíte. Najať si trénera či niekoho, kto vás povedie ešte neznamená výhru. Je to až vaša disciplína pri tréningoch, ktorá preukáže snahu a a priblíži cieľovú rovinku stále bližšie. Ak preukážete 50%-nú snahu, vrátia sa vám 50% výsledky. Ak chcete výsledky v biznise väčšie, musíte myslieť holisticky. Potrebujete si uvedomiť, že väčšie výsledky sú ovplyvnené aj snahou v oblasti zdravia, vzťahov, priateľstiev a vice versa, nie len v biznise samotnom.   Všetko je navzájom prepojené.

 

Buďte bumerangom

Vždy, keď sa v živote snažíte niečo zmeniť, buďte k sebe samým láskaví. Pamätajte, že nikto nie je dokonalý. Aj malé krôčiky vás dokážu dostať k nevídanému úspechu, stačí mať na pamäti storočnú pravdu „čo dáš, to sa ti vráti“.  

Galéria: