26. 08. 2019

Viac zamestnaní naraz? Takto to zvládnete!

V dnešnej dobe už nikoho neprekvapuje ak má človek dve alebo dokonca tri zamestnania. Niektorí pracujú na viacerých miestach z finančných dôvodov, iní majú záujem o prax z rozličných oblastí a ďalší chcú premeniť svoju vášeň alebo hobby na serióznu prácu, ktorá im vynáša i popri hlavnom príjme. Akékoľvek sú dôvody, s rastúcou zodpovednosťou dokáže vyťaženie človeka ľahko pohltiť. Ako tomu predísť?

 

Plánujte si týždeň dopredu

Kľúčom je správna organizácia. Na začiatku každého týždňa si sadnite a určte priority. Nastavte si ku každej úlohe „deadlines“ a uistite sa, že sú reálne. Pri organizovaní vám život uľahčia napríklad mobilné aplikácie stiahnuteľné cez internet.

 

Zvládajte očakávania

Keďže chcete stíhať viacero zamestnaní naraz, musíte rátať s tým, že na každom mieste od vás budú vyžadovať iné veci za stanovený čas. Je jednoduché na všetko povedať „áno“, no námaha, ktorú vynaložíte, aby ste svoje sľuby splnili, vás môže nadobro pochovať. Preto buďte opatrní a pre vlastné dobro do slovníčka zaraďte i nekompromisné „nie“.

 

Pracujte múdrejšie, nie ťažšie

Táto múdra veta chce maximalizovať vašu produktivitu. Ak máte viaceré práce, čas je príliš drahocenný na to, aby ste ho míňali. Preto sa vydajte cestou efektívnosti, premyslite si každý krok činnosti, na ktorú sa chystáte zamerať a šetrite minúty čo najviac.

 

Vezmite si voľno

Občas pauzu jednoducho potrebujete. Za tvrdú drinu vám odmena iba prospeje. Môžete sa chvíľku venovať svojim koníčkom, zájsť s kamarátmi na dobrý drink a zabaviť sa alebo len tak hýčkať a relaxovať svoju hlavu i telo bez toho, aby ste sa cítili previnilo. Ak si neužijete aj takéto momenty, veľmi rýchlo hrozí vyhorenie.

 

Majte jasne stanovený konečný cieľ

Viaceré zamestnania sa po istom čase stanú neúnosnými. Niekto pracuje, aby si vylepšil finančné konto, pretože potrebuje depozit za dom a niekto kvôli väčším skúsenostiam. Tak či onak, hneď keď daný cieľ dosiahnete, zastavte sa na chvíľu a vydýchnite. Vy a vaše zdravie ste vždy na prvom mieste.

Galéria: