27. 11. 2018

Tajomstvá skutočných milionárov: Prekvapivé fakty, ktoré pred inými nehovoria

Množstvo z nich pár rokov dozadu počítalo každý cent. Preto poznajú hodnotu ťažko zarobených peňazí a vedia kam sa oplatí investovať. Existuje zopár vecí, s ktorými sa však nikdy nechvália, a to najmä kvôli odcudzovaniu z lakomstva.

 

Neutrácať peniaze na zbytočnosť pre nich znamená to isté, ako tie peniaze zarobiť

Vezmime si, že let prvou triedou by stál o 1000 eur viac ako let v druhej triede. Sedeli by ste 5 hodín na nepohodlnom mieste za 1000 eur? Ak vám bohatstvo neukradlo zdravý rozum, odpoveď je jasná.

 

Majú týždenný limit

Každý vie, že na účte bohatého človeka svieti suma, pri akej by nemusel pohnúť ani prstom minimálne najbližší rok. Napriek tomu, má v peňaženke týždennú čiastku, ktorú vyberie z bankomatu a nikdy neprekročí. Prípadne nosí i osobitnú kreditku a na nej podobne zvolenú sumu, ktorú nikdy neprevýši.

 

Nie sú inteligentnejší ako človek, ktorý zarába o polovicu menej

Je priam úžasné aký status vďaka peniazom človek získava. Boháč naberá v očiach okolia i vyššie IQ, čo je často veľkým nezmyslom. Dôkazom je podnikateľ Peter Shankman, ktorý sa roky snažil dostať na istú konferenciu, no kvôli „nedostatočným skúsenostiam“ bol zamietnutý. V okamihu ako predal svoju firmu za obrovské peniaze, obdržal vysnenú pozvánku.

 

Nedokážu kúpiť správny darček

Ak je príliš obyčajný, ľudia si pomyslia: „To je všetko? Dal mi iba túto vázu?“. Naopak, ak ide o niečo drahé, či veľké následná reakcia znie: „Musí sa vždy ukazovať?“. Nikdy sa nezavďačí.

 

Chcete či nechcete, veľká časť kariéry závisela na vzťahoch

Dobré vzťahy, správne kontakty, udržiavanie priateľstiev aj s ľuďmi, ktorí vám celkom nesadnú. To všetko je biznis. Veľakrát človek ani nevie, koho pomoc bude v budúcnosti potrebovať na to, aby dosiahol stanovený cieľ.

 

Skutoční milionári nechcú byť rozpoznaní

Bývajú síce v milionárskej štvrti a domoch, ktoré sa predávajú za šesť či sedemmiestne sumy, no jazdia na 10-ročnej Toyote a nepotrebujú každý deň iné luxusné oblečenie či kabelky. Malá pikoška na záver , v ich dome často nájdete miestnosti určené špeciálne na oddych a zábavu, kde odbúravajú stres. Niet sa čomu diviť.

Galéria: