14. 08. 2019

Spoznajte komu môžete veriť! 10 znakov dôveryhodných ľudí

Udržiavanie dobrých vzťahov nie je iba súkromnou záležitosťou, svoj účel plní aj v podnikaní. Vkladanie dôvery správnym smerom je výbornou cestou na úspešný vrchol. Zaručuje stabilitu, je zdrojom hodnotných nápadov aj rád. Má to však háčik, nájsť dôveryhodných ľudí nie je vôbec jednoduché. Čo si treba všímať?  

 

1. Sú dôslední

Dôveryhodný človek má svoj „podpis“. Bude sa správať rovnako v každej situácii, pretože má dokonalú sebakontrolu. Udržiava si charakter a vždy splní to, čo povedal.

 

2. Rešpektujú hranice

Títo jedinci sa nesnažia nanútiť svoju pravdu iným, pretože necítia potrebu kontrolovať okolie. Vyhýbajú sa šikane a ak je odpoveď nie, znamená to pre nich „nie“.

 

3. Sú súcitní a ľudskí

Súcit a ľudskosť sú u človeka vlastnosti, ktoré dokazujú, že dokáže myslieť na to, ako sa cítia iní, berie ich za rovnocenných a nedostáva ich do rozpakov.  

 

4. Priznajú sa aj k maličkostiam

Nikdy nezataja ak urobia chybu a vyjdú s pravdou von aj vtedy, ak je v ohrození ich dobré meno. Veria totiž, že komplikácie sa dajú vyriešiť empatiou a komunikáciou. Každý predsa robí chyby.

 

5. Sú pokojní (a prenášajú to na vás)

Niektorí ľudia vedia takéto správanie napodobniť, no aj vtedy sa dajú vyčítať isté znaky úzkosti z reči tela. Ak je ale človek prirodzene uvoľnený a nemá čo skrývať, rýchlo spoznáte, že jeho otvorenosť a úprimnosť nie sú falošné.

 

6. Čas je pre nich posvätný

Za žiadnu cenu nemeškajú, nemenia plány na poslednú chvíľu, pretože vedia aké dôsledky to môže pre vás mať. Takisto sa nikdy nenáhlia a neodkladajú veci na neskôr.

 

7. Nie sú materialistickí

Dôveryhodné osoby nikdy neuprednostnia peniaze pred ľuďmi a ich citmi. Sú ochotní vzdať sa toho čo majú (alebo by mohli mať) aby pomohli v núdzi osobe, ktorá zároveň verí im.  

 

8. Často majú pravdu

Je to preto, že si pravdu dokážu vážiť. Neuveria len tak rečiam z okolia, musia si urobiť vlastný rešerš, ktorý vedie k overeným informáciám, aby si boli istí, že to, čo vyslovia do éteru je pravda a neklamú.

 

9. Viete s kým sú v kontakte a snažia sa o kontakt aj s vami

Čím väčšiemu počtu svojich známych vás predstavia, tým pravdepodobnejšie je, že ste stretli človeka, ktorý sa pred vami na nič nehrá a je tým, kým ho vidíte vy.

 

10. Sú dobrí poslucháči vždy, keď ich potrebujete

Vypočujú si vás a podporia bez nároku na vrátenie nejakej láskavosti. Snažia sa ako najlepšie vedia byť tu pre vás vtedy, keď potrebujete, nech už si prechádzate čímkoľvek.

Galéria: