20. 09. 2019

Ambície - požehnanie aj prekliatie

Ambícia sa dá opísať ako snaha vyniknúť, ctižiadostivosť, odhodlanie byť úspešným alebo túžba dosiahnuť stanovený cieľ. Môže však byť dvojsečnou zbraňou. Aj tu totiž platí, že od dávky závisí, či je niečo liekom alebo jedom.

 

Nie všetci ambiciózni ľudia sa stanú úspešnými

Mnoho ľudí si zamieňa ambície so žiadostivosťou či chamtivosťou, pretože nechápu, čo ambície vlastne sú. Zatiaľ čo ambícia je snaha čeliť výzvam a splniť si svoj sen, chamtivosť je snaha dosiahnuť viac, než v skutočnosti potrebujete. Tajomstvo úspechu spočíva v množstve ambícií. Ak sú priveľké, stávajú sa chamtivosťou. Správnou cestou sú ambície menšie, neprehnané, iba tie sú perfektnou ingredienciou v recepte úspechu.

 

Ambiciózny človek

To, že čítate tieto riadky je znakom toho, že i vy pociťujete záhadnú silu, ktorá vás tlačí a ťahá robiť niečo „viac“, než každý deň vysedávať doma na gauči a sledovať obľúbený seriál. Ambície sú späté s vašimi pocitmi, emóciami a túžbami. Je to o energii, potrebnej na dosiahnutie cieľov či už v osobnom, profesionálnom alebo sociálnom živote. Ambiciózny človek skúša prekonávať výzvy a vymýšľa stratégie ako dosiahnuť svoj cieľ v praxi, pričom je vždy úprimný a čestný.  

 

Chamtivý človek

Znakmi chamtivých ľudí sú sebectvo, vydieranie, podvádzanie, klamstvá a rôzne podradné triky využívané k tomu, aby sa dostali tam, kam potrebujú. Často vo svojich plánoch využívajú iných bez ohľadu na ich záujmy a pocity. Chamtiví ľudia nie sú nikdy spokojní s tým, čo dosiahnu a majú. Non-stop hľadajú spôsob ako nahrabať, zarobiť či vlastniť viac. Je len tenká hranica medzi ambicióznym a chamtivým človekom, preto si dobre overte, či sa náhodou nepohybujete na hrane!

Galéria: