13. 02. 2020

Ako nájsť vnútorný mier a pocit šťastia?

Stále platí, že pre nájdenie vnútorného pokoja neexistuje univerzálny návod, takže ani tieto rady nemusia úplne splniť vaše očakávanie. Dobrou správou však je, že vám poskytnú aspoň smer, ktorým sa uberať.

Zbavte sa zbytočných vecí

Naša myseľ sa dá prirovnať k izbe domu. Ak je táto izba plná zbytočností, teda myšlienok typu „Čo ak?“ a „Prečo nie?“, spolu s problémami z práce v nej nie je dostatok miesta pre veci užitočné.

 

Triedenie myšlienok si vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a praxe, pretože ťažké povedať si „Dosť!“ nie je vôbec jednoduché. Chce to schopnosť neprikladať istým veciam viac pozornosti ako si zaslúžia, a tiež vedieť rozhodnúť, aké veci za to stoja. Nájdite si čas a upracte zo svojej mysle zbytočné veci, čím vznikne miesto pre nové.

Prevezmite zodpovednosť za svoje činy

Zodpovednosť za svoje činy si vyžaduje úplne novú úroveň zrelosti, najmä ak sa stalo niečo, na čo nie ste práve hrdý.

 

K nájdeniu vnútorného pokoja musíte akceptovať všetky svoje chyby, pamätať si ich a v budúcnosti sa im vyvarovať.

Vaše problémy vás nedefinujú

živote každého z nás sa môžu objaviť i nepríjemné veci ako dlhodobá choroba či úmrtie niekoho blízkeho.

 

Avšak, je dobré uvedomiť si, že tento stav, akokoľvek nepríjemný je, nedefinuje celý váš život. Je preto lepšie sústrediť sa na veci, ktoré môžete ovplyvniť.

Stanovte si hranice

Každý miluje voľnosť a možnosť robiť čokoľvek chce. Hranice sa tvária ako nepriatelia vašej voľnosti, no v skutočnosti sú opakom. Pomáhajú ostať pod kontrolou a mať život pevne vo vlastných rukách.

 

Hranice, ktoré by ste mali mať sú napríklad čas, ktorý dávate sociálnym médiám, sledovaniu televízie a tiež aj práci.

Dajte si pauzu

Ak máte problém nájsť si chvíľku pre seba a zrelaxovať, tak práve vy ste osobou, ktorá ju potrebuje viac ako soľ. Aj telefóny a počítače nefungujú ako je od nich očakávané, keď sú zaťažované neprimerane dlhú dobu.

 

Je v poriadku sa na chvíľku zastaviť. Zoberte si dovolenku. Navštívte krajiny, ktoré vás lákajú alebo len zájdite do parku na prechádzku.

 

Galéria: