15. 05. 2019

7 životných rád, ktoré si čo najskôr osvojte

 

1. Každý deň sa naučte niečo nové

Ktorákoľvek činnosť, ktorá vás privedie bližšie k jednému z vašich cieľov je dobre využitým časom.

 

2. Veci sa rýchlo menia, buďte vždy pripravení

Musíte si uvedomiť, že zmena môže nastať kedykoľvek. Vtom okamihu stačí byť pripraveným, v správnom čase na správnom mieste, chopiť sa príležitosti a vložiť do nej všetku snahu.

 

3. Nebuďte na seba príliš prísni, poučte sa a pohnite vpred

Byť kritickým k sebe samému je občas dvojsečnou zbraňou. Základom je vedieť si odpustiť a vziať si z vlastných chýb ponaučenie.

 

4. V živote existuje stále niečo „viac“

Starnete, žijete, každý deň športujete. Niekedy ale zabúdate na to, že v živote je oveľa viac maličkostí, z ktorých sa môžete tešiť. Nemusia ladiť s vašim povolaním, hlavné je, aby ste sa z nich tešili. Len tak spoznáte kým vskutočnosti ste.

5. Cestujte tak často ako môžete

Najlepší spôsob ako rozšíriť spektrum svojho myslenia a získať nový pohľad na svet je cestovanie. Veľa životných lekcií ľudia zažijú práve na cestách, pričom sa viažu na situácie, ktoré ich na cestách postretli.

 

6. Uvedomte si, za čo ste vďační

Každé ráno si dajte pár minút vmysli na to, aby ste si v tichosti spomenuli za čo ste vďační. Môžu to byť veci obyčajné ale aj dôležité ako rodina. Je to skvelý zvyk, ktorý vám zaistí priestor pre osobný rozvoj každý jeden deň.

 

7. Nestrácajte čas s hlupákmi

Občas máte určite pocit, že sú všade. Koľko krát ste sa ocitli v situácii, že ste na nich chceli dokonca zapôsobiť? Čim skôr rozoznáte, že osoba, v ktorej prítomnosti sa nachádzate vám do života nič nedá, tým skôr ušetríte drahocenný čas, ktorý vám nikto nikdy nepreplatí.

 

 

Galéria: