27. 02. 2020

4 spôsoby ako relaxovať keď na to máte málo času

Nie ste sami ak nemáte veľa príležitostí k tomu, aby ste si urobili čas pre svoj oddych. Často však zbytočne čakáme, kým nie sú naše telo a myseľ úplne vyčerpané. Až po prekročení znesiteľnej hranice sme donútení všetko na pár dní odložiť, len aby sme získali chvíľku pokoja. To však nie je práve najzdravšie riešenie.

 

Skúste si každý deň nájsť čas na aspoň malý relax a váš organizmus bude fungovať ako hodinky. Tu je pár konkrétnych riešení ako na to.

 

1.Čítajte!

Čítanie je každodennou súčasťou všetkých z nás, no ak si počas voľna čítate len ďalšie e-maily a program na míting, váš mozog v skutočnosti neoddychuje.

 

Nájdite si radšej knižku, ktorá bude slúžiť ako potešenie či odbočka od problémov. Len takto čítanie zrelaxuje vašu myseľ.  

 

2.Choďte na vzduch!

Nádych čerstvého vzduchu dokáže prečistiť nielen pľúca ale i hlavu. Či už je to prechádzka v prírode, prestávka pri otvorenom okne alebo malé posedenie na lavičke v parku, zmena miesta a čerstvý vzduch sú tým správnym využitím voľného času.  

 

3.Píšte a kreslite!

Aj vo vás drieme štipka umelca, stačí mu dať priestor. Samozrejme, nemusíte písať žiadne novely či kresliť dych berúce plátna.

 

Skúste začať s kreslením nezmyselných čiar alebo populárnymi omaľovánkami pre dospelých a keď vás napadne nejaká myšlienka, zapíšte si ju. Prípadne si spíšte zoznam vecí, ktoré už máte hotové, a ktoré vás ešte len čakajú a pomaly si ich odškrtávajte.

 

4.Zapnite si hudbu

Zapojte si slúchadlá a na chvíľu, čo i len na stoličke, zatvorte oči a ponorte sa do melódie vašej obľúbenej piesne. To pomôže vašej mysli presunúť sústredenie na tóny či slová.

 

Na chvíľu tak zabudnete na veci, ktoré ju zamestnávajú. Zároveň sa zmení i vaša nálada, ktorá pomôže nabrať ďalšiu energiu.

Galéria: