19. 02. 2019

4 dôkazy, že dokážete viac, než si myslíte

S odstupom času mnoho ľudí hodnotí svoj doterajší život. Na strednej ste možno ani vy nepatrili k populárnej partii, a ani náhodou ste si netrúfli osloviť opačné pohlavie „mimo vašej ligy“. Až po rokoch prichádza človek na zistenie, že i populárni spolužiaci zo strednej sa cítili presne tak neisto, ako vy sami, a dievča, ktoré ste sa báli osloviť, počas strednej nikdy nebolo na rande. Čo z toho vyplýva?

 

Neistota a strach sú dva z najsilnejších faktorov, ktoré často znemožňujú ľuďom uspieť. Či už je to profesionálny šport alebo banálne pozvanie na rande, musíte si uvedomiť jedno – máte na viac, než si myslíte a toto sú dôkazy prečo:

 

1. Ste nažive

Žijúci ľudia zmenili históriu. Namaľovali hodnotné diela, chodili po mesiaci. Rovnako ako oni, aj vy ste živí a schopní urobiť neobyčajné veci, presne tak ako oni. Život ponúka možnosti a dobrodružstvá, no veľa ľudí ich nepozná, pretože nežijú, len prežívajú doma na gauči. Postretne vás bolesť aj zlyhanie, no možnosti sú tu na to, aby sa využívali a robili svet krajším. Tak sa nebudete cítiť nažive len vy, ale i ľudia navôkol.

 

2. Máte cieľ

Niekde tam, je aj váš životný cieľ, ktorý čaká na to, aby ste ho dosiahli. Po ceste sú i životy, ktoré môžete ovplyvniť a vliať pocit šťastia do viac než jedného srdca. Dajte si čas a porozmýšľajte nad svojim životným cieľom. Len tak si uvedomíte vlastné schopnosti, ktoré driemu a čakajú, kým budú objavené.

 

3. Ste jedinečný/á

Jedinečnosť je dar, ktorý tento svet potrebuje. Nič nové by nevzniklo bez niekoho, kto sa dokáže na veci pozerať inak ako ďalších milión párov očí. Nekráčajte preto s davom, vystúpte a ukážte svoju originalitu. Aj Da Vinci bol považovaný za blázna, keď veril na stroj ako je helikoptéra dávno predtým, než v nej ktokoľvek lietal. Buďte takým bláznom i vy.

 

4. Dokážete sa učiť

Možno v tomto okamihu nedokážete vypočítať náročný matematický príklad, no viete sa naučiť a nakoniec ho vylúštiť. Schopnosť ľudskej mysle učiť sa a spracovať informácie je úžasná. V roku 1950 ľudstvo ešte netušilo ako dostať človeka na mesiac. Po mnohých prebdených nociach a spracovaných informáciách z hláv vedcov, vynálezcov, no v prvom rade „snílkov“, sa to podarilo. Aby sa naučili ako to spraviť, potrebovali jedine čas a vieru vo vlastné schopnosti.


 

Galéria: