05. 09. 2019

3 veci, ktoré musíte urobiť pred pracovným stretnutím

V dnešnej dobe sa biznis už nedá robiť bez pracovných stretnutí. Sieť kontaktov vám dláždi cestičku k úspechu, pričom neviete, koho láskavosť budete potrebovať. Čím lepší dojem urobíte, tým viac si vás druhá strana zapamätá. Nepodceňujte preto prípravu a zapamätajte si tri dôležité rady.

 

Naštudujte si prácu človeka, s ktorým sa stretnete

Predstavte si, že prídete k doktorovi a žiadate, aby vás zastupoval na súde. Takáto žiadosť je po prvé absurdná a po druhé, dokáže poriadne naštvať. Je nanajvýš hrubé, ak od niekoho žiadate prácu, ktorá nespadá pod jeho kompetencie. Pred stretnutím si preto poriadne preštudujte, čím sa druhá strana živí, čo to znamená a čo pod to patrí. Ak prieskumu nevenujete ani sekundu, ľahko sa môžete strápniť.

 

Nezabudnite si ujasniť, ako ste sa skontaktovali

Kontext je všetko. Ak sa váš deň skladá z viacerých stretnutí, vždy si prejdite každé jedno z nich a spomeňte si, ako ste sa k nemu dostali. Dohodil vám ho niekto známy? Bolo to cez e-mail alebo LinkedIn či Facebook? Aj takáto, na prvý pohľad nepodstatná, no neujasnená informácia, môže počas stretnutia nepekne zavariť.  

 

Skontrolujte sociálne siete osoby

Táto rada môže znieť čudácky ale malý náhľad do osobného sveta potenciálneho klienta či spoločníka môže pri rozhovore ohromne pomôcť. Hľadajte najmä informácie o predchádzajúcich zamestnaniach, projektoch, úspechoch ale nezabudnite si urobiť názor i na osobnostnú stránku, ktorou sa vaša spoločnosť na internete prezentuje. Vždy ale majte na pamäti, že aj vás si môže na internete ktokoľvek preklepnúť, preto buďte maximálne opatrne s tým, čo verejne zdieľate.

Galéria: